Влаштування природних водойм

Для тих, хто в дитинстві любив спостерігати за дивовижним світом дикої природи, хто годинами безперервно дивився на незвичайні рухи найшвидшої комахи – бабки і намагався зловити жабу, пропонуємо доповнити свою ділянку найбарвистішим елементом ландшафтного дизайну – природною водоймою. У цьому розділі ви знайдете інформацію про різновиди природних водойм.

Для початку давайте визначимо, що ж таке природне водоймище і чим воно відрізняється від штучного.

Природною називається водоймище, яке зроблено людиною самостійно або за допомогою техніки, має мулисте дно, неправильну берегову лінію, а також рослини та мікроорганізми властиві природним водойм, створеним природою. Можливе місце існування для дрібної риби. Відмінною особливістю природного водоймища від штучного є те, що вода наповнюється природним шляхом, без допомоги людини. Це може бути дощова вода або ґрунтові води. Завдяки природній мікрофлорі вода в природній водоймі очищається самостійно.

Види природних водойм практично не відрізняються від штучних, але за формою і змістом можуть бути суттєво різними. Розглянемо види природних водойм:

  • Ставок – один з найулюбленіших видів природних водойм цінителями спокійної гладі води, тиші та чарівних латаття. Навіть найменший ставок перенесе вас у світ дикої природи, а звуки шелесту очерету та спів жаб змусять забути про міську суєту. Для такого ставка на вашій ділянці краще підібрати найприродніший дизайн, наближений до природної краси: зробити берегову лінію найбільш плавною, прикрасити відповідними мікрофлорі рослинами.
  • Струмок – може бути відмінним рішенням як самостійна композиція вашого ландшафтного дизайну або як сполучна ланка між кількома ставками. Даний вид природної водойми підійде тим, хто любить тихий плескіт води і рух водного потоку, на який можна дивитися вічно.
  • Болотце – найзагадковіший і найнезвичайніший вид природної водойми. Зазвичай служить доповненням водної композиції ставка або іншої водойми, але може бути окремим елементом дизайну. Вибираючи болотце необхідно враховувати всі умови для його вдалого устрою та розвитку мікрофлори, наприклад, місце варто вибирати максимально затінене, щоб уникнути пересихання.
  • Водоспад – стрімкі та шумні потоки води найбільше підійдуть для великої території, щоб не перевантажувати вас зайвим шумом, якщо захочете насолодитися тишею. Вибираючи цей вид природного водоймища, варто зіставити розміри вашої ділянки та бажаного водоспаду. Оформлення ландшафту з таким водним елементом, як водоспад завжди є найбільш вдалим у певній віддаленості від будинку, щоб зберегти умиротворення особистого простору.

Живий куточок природи радуватиме вас, якщо ви у свою чергу подбаєте про нього та його мешканців. Природна водойма так само, як і штучна вимагає догляду. Турбота про природну водойму полягає в її щорічному чищенні від бур’янів, зайвого заростання очерету та інших прибережних та водних рослин. Також чищення потребує і дно водоймища від мулу, що скупчився. Чищення ставків можливе завдяки спеціальній техніці з автопарку GoldenArt або ж очисні роботи можна провести вручну, якщо водойма не глибоке. Важливим чинником якісного устрою водоймища є зміцнення берегів, що так само входить до переліку послуг нашої компанії.

Компанія GoldenArt виконає дизайн-проект ландшафту з найбільш прийнятним видом природної водойми, максимально наближеним до реальної природи та запустить процес життєдіяльності водойми. Ви зможете насолодитися гармонією природи на своїй ділянці!