Встановлення системи очищення та фільтрації, біоплато

Найчастіше краса навколишнього простору полягає не в декорі і не в дизайні в цілому, а в чистоті, тим більше якщо йдеться про чистоту води. Якщо ландшафтний дизайн вашої ділянки передбачає водоймище, заселене рибками, варто задуматися і про варіанти підтримки чистоти води. Одним з найбільш ефективних способів очищення вашої водойми є система фільтрації води. У цьому розділі йтиметься про біологічну фільтрацію – біоплато.

*БІОПЛАТО – власна екосистема водойми, природний біологічний фільтр води.

Спочатку відповімо на питання, для якого розміру водойми потрібна біофільтрація води? Невелика штучна водойма може самостійно очищати воду, завдяки власним бактеріям. Але великі, глибокі штучні водоймища з численним «населенням» не в змозі самоочищатися. Як відомо, внаслідок життєдіяльності підводних мешканців штучної водойми та гниття листя збільшується вміст аміаку у воді, що призводить до хвороби та смерті риб, до руйнування сприятливої ​​екосистеми водойми. Тому необхідно заздалегідь вибрати та встановити систему фільтрації для великої водойми. Завдяки біоплато стала можливою детоксикація води – очищення від хімічних забруднень (фекалії риб, процесу зростання нижчих рослин та гниття листя).

Як працює біоплато? Спробуємо відстежити механізм роботи даної системи фільтрації. Процес очищення води відбувається переважно завдяки мікроорганізмам і вищим водним рослинам. Біологічна система фільтрації вивільняє бактерії, здатні поглинути шкідливий аміак. Результатом цього процесу є нітрити, які у свою чергу поглинаються так само бактеріями біоплато, а новоутворення цього процесу переробляються підводними рослинами водойми. Відбувається своєрідний кругообіг усередині підводного царства риб. Окрім очищення води від аміаку, біоплато допомагає скоротити процес зростання водоростей. Біоплато створює сприятливі умови для розвитку флори та фауни вашої водойми.

Фахівці компанії GoldenArt виконують будь-який вид організації біоплато. Розглянемо два найбільш популярні рішення: влаштування біоплато безпосередньо всередині водоймища і на поверхні, тобто окремо від водойми.

Створювати зони регенерації всередині водойми зручно в тих випадках, якщо немає додаткової вільної території для організації біоплато, а також якщо подібне рішення відповідає вашим естетичним перевагам. На береговій лінії водоймища створюються окремі зони регенерації у вигляді висадки вищих рослин. За допомогою насоса вода з водойми потрапляє в зони регенерації, а потім йде назад. Таким чином, відбувається постійна циркуляція води та її очищення.

Інший вид пристрою біоплато передбачає розміщення фільтруючої системи поза водоймою. Механізм роботи даного виду біоплато також полягають у подачі води за допомогою насоса до зони віддаленої регенерації. Це може бути окрема конструкція для висаджування рослин.

Чому GoldenArt рекомендує біологічну систему фільтрації:

– технологія системи повністю екологічна;

– найбільш бюджетне очищення водойм;

– багаторічний термін використання;

– слугує додатковим дизайнерським рішенням.

    GoldenArt зробить все можливе для того, щоб екосистема вашого штучного водоймища була максимально корисною для всіх мешканців. Якщо водоймище плавальне, подвійно збільшується необхідність його очищення. Ми розробимо відповідну для вашої водойми систему фільтрації, підберемо всі необхідні матеріали, включаючи насос, труби та механічні фільтри для очищення води. Наші фахівці проведуть повний цикл робіт із влаштування системи очищення біоплато.

Чистота водоймища – це запорука сприятливої ​​екосистеми, краси та енергетики вашого простору!